Aktuality - SCU.sk

CHEER CLINIC 1

Posledný augustový víkend sa vo Zvolene konala prvá edukačná aktivita pre tanečné a športové kluby z celého Slovenska CHEER CLINIC 1.

Bola určená svojim zameraním na štatutárov klubov, vedúcich krúžkov ale aj trénerov cheerleadingu. Okrem teoretických prednášok o ekonomických a právnych náležitostiach v oblasti športových organizácii mali účastníci možnosť zoznámiť sa so základnými informáciami o cheerleadingu - divízie, kategórie, názvoslovie, terminológia, pravidlá súťaží aj pravidlá bezpečnosti. Lektormi školenia boli špičkoví odborníci v jednotlivých oblastiach, s ktorými SCÚ spolupracuje. Praktickú časť školenia a odbornú časť priamo z cheer prostredia zabezpečili Zuzana Niščáková a Andrea Paňko - prezidemtka a viceprezicentka SCÚ.

Vo veľmi krátkom čase všetkých cheer nadšencov na Slovensku čakajú ďalšie edukačné aktivity - školenie trénerov pre 'MODULY' - inovatívna forma vyučovania telesnej výchovy na I.stupni ZŠ ( 10.9. ) a školenie na získanie 'D' trénerskej licencie cheerleadingu (17.-18.9.) so zahraničnými odbornými lektormi.

Edukačné aktivity sú naplánované aj v nasledujúcich mesiacoch online aj prezenčnou formou v spolupráci s Narodným športovým centrom v mesiacoch október a január. V januári nás čaka aj ďalšia trénerská licencia - rezervujet si víkend 21.-22.1.2023.

 

  • Videní: 9