Prví tréneri cheer modulov vyškolení

V sobotu 10.septembra 2022 sa vo Zvolene uskutočnilo prvé školenie trénerobv pre projekt MODULY - CHEER JE COOL, ktorý Slovenská Cheerleading Únia organizuje na základných školách v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a Národným športovým centrom. Spolupráca bola skvelá a zábavná, presne taká akú ponúkame v rámci cheer modulov všetkým deťom.

Čítať ďalej: Prví tréneri cheer modulov vyškolení

  • Videní: 24

Cheerleading je už aj na Slovensku registrovaným športom

Cheerleading je už aj na Slovensku registrovaným športom, rozvoj ktorého odštartovala so svojim teamom prezidentka Slovenskej cheerleading únie (SCÚ) p. Zuzana NIŠČÁKOVÁ. Exhibičné vystúpenie detí z TŠ F.R.E.S.H. Zvolen na akcii Superfinále Školský šport 2022 právom vyrazil dych aj ľuďom z MŠVVaŠ SR a záujem o fotografovanie prejavil každý, kto pochopil - CHEERLEADING je ideálnym školským športom. Navyše, športom oficiálne uznaným Medzinárodným olympijským výborom.

Čítať ďalej: Cheerleading je už aj na Slovensku registrovaným športom

  • Videní: 5

Školský šport: MODULY

Sme hrdí a vďační, že aj napriek najkratšej histórii (zo všetkých uchádzačov) naša Únia bola úspešná - veľký záväzok, ale aj obrovské nadšenie. CHEER JE PROSTE COOL. Odteraz sme súčasťou zatraktívnenia hodín telesnej a športovej výchovy na 1. stupni ZŠ s programom MODULY. Viac info na www.skolskysport.sk
  • Videní: 5

Prijatie SCU za riadneho člena ECU / Atény 2022

V gréckych Aténach sa tento rok konali Majstrovstvá Európy v cheerleadingu a ich súčasťou bol aj výročný Európsky kongres ECU. Slovenská Cheerleading Únia sa halsovaním delegátov všetkých členských krajín stala plnohodnotným riadnym členom EUROPEAN CHEER UNION hneď v prvom roku svojej činnosti.

Čítať ďalej: Prijatie SCU za riadneho člena ECU / Atény 2022

  • Videní: 3

Pardubice Cheer Open 2022

Skvelá reprezentácia Slovenska a SCÚ na Pardubice Cheer Open 2022. SCÚ fantasticky vstúpila do svojho pôsobenia, jej členovia získavajú prvé úspechy.

  • Videní: 6

V Rates aréne sa konal Slovak Cheerleading Cup

Tretia júnová nedeľa 19.6.2022 ponúkla nielen Zvolenčanom množstvo zaujímavých podujatí, ale aj jedno, dovolím si tvrdiť, top športové podujatie tohto roka v športovej hale Rates.

Reč je o prvej slovenskej súťaži v športovom cheerleadingu pod názvom Slovak Cheerleading Cup, kedy sa v podstate jednalo o pilotný projekt súťaže v športovom cheerleadingu na Slovensku.

Čítať ďalej: V Rates aréne sa konal Slovak Cheerleading Cup

  • Videní: 5

Dočasné členstvo SCÚ

Významný míľnik pre SCÚ - na valnom zhromaždení celosvetovej organizácie International Cheer Union 2022 bola Slovak Cheer Union (SCU) prijatá za dočasného člena ICU 🎉🇸🇰 (dočasné členstvo predchádza podľa stanov tejto organizácie trvalému členstvu). Ďakujeme našej viceprezidentke Andrea PANKO za reprezentáciu pri tak významnom míľniku pre SCÚ.

  • Videní: 7