Aktuality - SCU.sk

V Rates aréne sa konal Slovak Cheerleading Cup

Tretia júnová nedeľa 19.6.2022 ponúkla nielen Zvolenčanom množstvo zaujímavých podujatí, ale aj jedno, dovolím si tvrdiť, top športové podujatie tohto roka v športovej hale Rates.

Reč je o prvej slovenskej súťaži v športovom cheerleadingu pod názvom Slovak Cheerleading Cup, kedy sa v podstate jednalo o pilotný projekt súťaže v športovom cheerleadingu na Slovensku.

Samotné podujatie sa konalo pod záštitou primátorky mesta Zvolen Lenky Balkovičovej, riaditeľkou súťaže bola Zuzana Niščáková (prezidentka SCÚ), predsedníčkou rozhodcovskej komisie Andrea Paňko, (viceprezidentka SCÚ), podujatie moderoval Richard Vrablec a prišiel aj škrečok na steroidoch (to bol fór).

Organizačne ho mala pod palcom SCÚ (Slovenská cheerleading únia) v spolupráci s TŠK F.R.E.S.H. Zvolen

Samotnej súťaže sa v jednotlivých kategóriách zúčastnilo päť klubov zo Zvolena, Sliača, Banskej Bystrice, Bratislavy a Galanty. Celkovo tu svoj talent predviedlo viac ako 240 detí v 62 súťažných choreografiách a jednu špeciálnu predviedla trojica zo šiestich rozhodcov.

Súťažiaci mohli predviesť svoj talent v piatich kategóriách Team Cheer, Group Stunt, Partner Stunt, Cheer Individuals a Synchro Tumbling Doubles od najmladších až po tie najstaršie.

Počas viac ako troch hodín bolo možne veľakrát vidieť doslova dychberúce choreografie.

Pred záverečným defilé predviedli traja porotcovia vskutku excelentné vystúpenie a následne sa konalo slávnostné udelenie cien víťazom v jednotlivých kategóriách.

Viac slov je zbytočných, kto sa zúčastnil videl a pre Vás ostatných nech sa páči jedno video a pár fotografií.

 

  • Videní: 250