Aktuality - SCU.sk

Prvé majstrovstvá Slovenska v cheerleadingu

Prvé majstrovstvá Slovenska v športovom cheerleadingu boli FANTASTICKÉ!

Zúčastnilo sa ✨skoro 220 súťažiacich zo ✨7 klubov zo Slovenska. Svojou účasťou nás potešil klub z Bulharska. Súťažiacich hodnotila medzinárodná porota siedmych vytrvalých porotcov. Súťažilo sa v kategóriách od Baby až po Senior v divízii športovej CHEERLEADING aj tanečnej PERFORMANCE CHEER.

Tribúna na ZŠ Námestie mládeže vo Zvolene praskala vo švíkoch. Fantastickú atmosféru majstrovstiev dotváral svojím typicky dynamickým moderovaním Richard Vrablec.

Pod vedením tréneriek Andrejky Korečkovej a Natálie Oslancovej nám v rámci sprievodného programu predviedli najmenšie detičky z domáceho klubu F.R.E.S.H. Zvolen nádhernú vianočnú choreografiu, ktorá nám v športovom nadšení pripomenula, že sa blížia najkrajšie sviatky roka. Bolo to jednoznačne najmilšie predstavenie majstrovstiev. Na svoje prvé súťažné vystúpenia sa tieto dva tímy ešte len chystajú v jarnej sezóne a diváci sa majú na čo tešiť. Taktiež sa diváci mohli pokochať pohľadmi na jemné a elegantné baletky z Detskej školy baletu a dynamické vystúpenie dievčat z Hornej Ždane, ktoré prišli odprezentovať nový školský program TELESNEJ VÝCHOVY Moduly – CHEER JE COOL.

Všetkých súťažiacich aj divákov pozdravil v mene Európskej cheer únie aj predseda Bulharskej cheerleading únie a zároveň člen výkonného výboru ECU Milko Kralski, ktorý aj z pozície porotcu pozorne sledoval všetky súťažné vystúpenia a vyjadril vo svojom príhovore veľkú pochvalu organizátorom majstrovstiev a vedeniu SCÚ za úžasné zvládnutie celého podujatia a za obrovský pokrok v rozvoji cheerleadingu na Slovensku hneď v prvom roku činnosti únie.
Počas slávnostného otvorenia veľmi milé slová zazneli aj z úst novozvoleného primátora mesta Zvolen Ing. Vladimíra Maňku.

Kompletná výsledková listina

Kompletnú výsledkovú listinu si stiahnete tu.

Absolútni MAJSTRI Slovenska 2022

Vo veľkých divíziách sa s počtom bodov 215 stali majstrami Slovenska členovia teamu GOLDEN RABBITS z klubu F.R.E.S.H. Zvolen.

V malých divíziách si tento titul zaslúžil s absolútne najvyšším bodovým ohodnotením svojej súťažnej zostavy DANIEL KAPUSTA.

Partneri podujatia

Historicky prvé Majstrovstvá Slovenska v športovom cheerleadingu sa uskutočnili aj vďaka partnerom podujatia:

  • Videní: 571