Aktuality - SCU.sk

CHEERLEADING - návšteva z Bratislavy

"Bolo to úplne perfektné dnes, som vďačná za návštevu, za naozaj nadštandardné prijatie hostí zabezpečené vedením školy aj s voľnou debatou a pohostením po odučených hodinách, za návštevu a záujem zo strany mesta Zvolen o všetky deti a aktivity, ktorým sa majú možnosť venovať. A naozaj verím, že je to to najlepšie, čo im všetci spoločne môžeme ponúknuť.", hovorí Zuzana Niščáková, prezidetnka SCÚ.

A takto to vnímali účastníci modulu: 

"5:30 smer Bratislava - Zvolen. Na Základná škola, Námestie mládeže 587/17, Zvolen je prvá hodina telesná výchova - Modulová hodina Cheerleadingu. Cestou v aute rozmýšľam ako sa asi dá tento už olympijský šport robiť na 1.stupni ZŠ.
Trieda prichádza s množstvom vyrobených erbov školy, na zemi sú POMPONY (farebné strapaté mávatká) vo farbách školy.
 
Trénerka Zuzana Niščáková je pripravená:
  • rozcvička na hudbu
  • tímový duch
  • koordinačné a posilňovacie cvičenia
  • pohybové hry na hudbu
  • pokriky a postoje
  • formácie vo 4-iciach
  • tanec a rytmus
Modul cheerleading obsahuje množstvo jedinečných prvkov, ktoré obohacujú hodinu, vyvoláva množstvo pozitívnych emócií a netradičných situácií.
Potešil ma aj záujem zástucov odboru školstva mesta Zvolen, ktorí sa prišli pozrieť."
 
PRIHLÁŠKY na školenie Cheerleadingu:
 
Na modulovú hodinu sa bola pozrieť aj bývala primátorka mesta Zvolen pani Lenka Balkovičová, ktorá aktivitu zhodnotila takto:
"Na našich základných školách sa už niekoľko rokov realizujú viaceré projekty zamerané na zatraktívnenie pohybu detí. Posledným úspešným projektom financovaným ministerstvom školstva je cvičenie žiakov prvého stupňa formou tzv.cheerleadingu, ktoré vedie Zuzana Niscakova. A dnes sa na jej hodiny prišli pozrieť priamo pracovníci z ministerstva.
Deťom sa cvičenie veľmi páčilo, zabavili sme sa na ich kreativite a aj obrázkoch, ktoré si k cvičeniu sami namaľovali.🏃‍♀️🧎‍♂️
Keďže Zuzka ako prezidentka Slovenskej Cheerleadingovej únie na Slovensku tento olympijský šport rozbieha, držíme jej palce, aby medzi deťmi našla aj mnoho nových talentov.👏👏👏"
 
ĎAKUJEME. 

  • Videní: 236