SCU na ICU Worlds

Tretí aprílový týždeň v Orlande na Floride už tradične patrí oslave cheerleadingu - olympijského tímového športu. 
Obrovský športový komplex ESPN Sport Center obklopený všetkými možnými zábavnými parkami DISNEY WORLDS hostí skoro desať dní športovcov z celého sveta, ktorých tento šport uchvátil. Všade je vidieť skupinky dievčat a chlapcov oblečených do súťažných uniforiem v národných farbách, z každej strany počuť hudbu a vidieť vyletovať do vzduchu dievčatá pri atraktívnych stavaných a vyhadzovaných prvkoch.
Úsmev a dobrá nálada, podpora súperov, uznanie za ich výkon, obdiv a vzhliadanie ku tým najlepším na svete, batohy ovešané mašľami a medailami, exchange party drobných darčekov pre šťastie, ktoré si medzi sebou vymieňajú športovci z celého sveta.  Viac ako 4000 športovcov z vyše 50-tich krajín. 
Atmosféra, ktorá sa ťažko dá opísať slovami, kto nezažije, neuverí. Kto zažil raz, nedokáže vydržať o rok ostať doma. 
 
Slovensko sa do tejto úžasnej rodiny narodilo dva roky dozadu a rastie s jej podporou ako z vody. Naše úspechy v rozvoji cheerleadingu na Slovensku boli ocenené aj počas svetového kongresu ICU - Slovenská cheerleading únia sa stala v roku 2023 NÁRODNÝM ŠPORTOVÝM ZVÄZOM - z bežného občianskeho združenia sa stala ministerstvom uznanou športovou celoštátnou  organizáciou. Cenu, ktorú za tento úspech dostala Slovenská cheerleading únia, prevzala v Orlande z rúk generálneho sekretára ICU Zuzana Niščáková - prezidentka SCU, zhmotňuje všetky sny a ciele stanovené na začiatku našej cheer cesty na Slovensku. 
Je pre nás odmenou za prvé roky činnosti, ale aj záväzkom pre budúcnosť. 
 
Dakujem všetkým, ktorí sú nám akoukoľvek formou nápomocní, našim trénerom, štatutárom členských klubov, všetkým športovcom a ich rodičom a samozrejme veľká vďaka patrí aj celému výkonnému výboru a generálnej sekretárke SCU a ďalším našim partnerom a spolupracovníkom. 
 
Plníme sny všetkým deťom, ktoré snívajú o dosiahnutí najvyššieho cieľa každého športovca - reprezentovať svoju krajinu pod piatimi - Olympijskými kruhmi.

Máš talent? Využi moment. Ukáž sa!

Nadácia SOŠV opäť podporí mladých športovcov, jeden z nich pocestuje aj na OH 2024

 

„Máš talent? Využi moment. Ukáž sa!“ Nadácia Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) opäť pomáha športovcom do 18 rokov na ceste za splnením ich snov. Grantový program Ukáž sa! je tento rok ešte výnimočnejší. Jeden zo zapojených žiadateľov pocestuje na olympijské hry v Paríži, na ktorých sa môže stretnúť aj s ambasádorkou 9. ročníka, vodnou slalomárkou Zuzanou Paňkovou.

 

V predchádzajúcich ôsmich ročníkoch projektu Ukáž sa! získali od Nadácie SOŠV podporu traja športovci, ktorí si už vybojovali miestenku na Hry XXXIII. olympiády. Teraz sa o financie môžu uchádzať ďalší jednotlivci či kolektívy, ktorí si chcú splniť svoj sen, potrebujú podporu a raz sa možno dostanú aj na olympijské hry rovnako ako Zuzana Paňková, Viktória Forster či Robert Kubin. O grant sa v roku 2019 uchádzala aj cyklistka Nora Jenčušová, ktorá tiež nebude chýbať v Paríži.

Nadácia SOŠV v projekte Ukáž sa! podporuje predovšetkým športovcov zo sociálne znevýhodneného prostredia či zástupcov športov, ktoré sú finančne náročné. Pomocou financií im pomôže zabezpečiť vhodnejšie tréningové prostredie, kvalitnejší výstroj či zaplatiť sústredenie alebo prípravu. Možností je veľa. Pre jednotlivcov a športové kolektívy je vyčlenená sumu 35-tisíc eur.

Po hokejistovi Jurajovi Slafkovskom vyzýva mladých športovcov, aby ukázali svoj talent Zuzana Paňková. Výber Košičanky nie je náhodný, sama bola v minulosti členkou grantových projektov Nadácie SOŠV Ukáž sa! a Juniorský olympijský tím. Teraz ona motivuje mladých športovcov, aby sa uchádzali o zaujímavé finančné granty.

„Opäť som si pozrela video, ktorým som sa prihlásila do projektu Ukáž sa! Videla som malé dievčatko, ktoré snívalo, že pôjde jedného dňa na OH. A teraz sa jej ten sen splní. V duchu som to malé ja objala a povedala som mu, že to dokázalo. Keby to dievčatko nepracovalo na sebe tak, ako pracovalo, dnes by som nebola v olympijskej nominácii,“ uviedla Zuzana Paňková.

Správna rada Nadácie SOŠV bude pri výbere finalistov Ukáž sa! prihliadať najmä na sociálny aspekt žiadateľov a ich športové sny, ktoré uchádzači vyrozprávajú v prihlasovacom formulári. Finančnú podporu získajú predovšetkým tí športovci, ktorí majú sťažené sociálne podmienky, alebo nemajú dostatok financií na rozvoj svojej športovej kariéry. O grant môžu požiadať individuálni športovci i celé kolektívy.

„Cez projekt Ukáž sa! každoročne podporujeme desiatky mladých športovcov, ktorí majú svoje sny. Doteraz sme rozdelili už takmer 400-tisíc eur. Tešíme sa, že traja podporení športovci z nášho grantového programu Ukáž sa! sa dostali na olympijské hry do Paríža. Pamätám si na príbeh Nory Jenčušovej, ktorá síce napokon nedostala od Nadácie podporu, ale aj ona si práve splní sen o účasti na olympijských hrách. Veríme, že cez projekt Ukáž sa! pomôžeme ďalším budúcim reprezentantom Slovenska,“ povedal predseda správnej rady Nadácie SOŠV Dušan Guláš.

Mladé talenty a kolektívy môžu požiadať o grant do 12. mája prostredníctvom webu SOŠV www.olympic.sk/ukazsa.

Tento rok je grantový program ešte atraktívnejší. Jeden z prihlásených žiadateľov o grant získa na základe výberu správnej rady Nadácie SOŠV aj cestu spolu so svojím rodičom na olympijské hry do Paríža, kde možno uvidí aj priamo v akcii ambasádorku projektu Zuzanu Paňkovú.

Všetky potrebné informácie o podmienkach účasti, prihlasovacom procese a podrobnejších pravidlách projektu „Ukáž sa!“ sú dostupné na webovej stránke www.olympic.sk/ukazsa.

 

ukazsa, mastalent, talent, grant, vyzva

 • Videní: 150

Cheerleading v časopise Život

 

NAPÍSALI O NÁS

Časopis Život navštívil tréningy zvolenských cheerleaderov a napísal o cheerleadingu vyčerpávajúci článok.

 

zivot1

zivot2

Spring Cheer Open Slovakia (virtual)

SPRING CHEER OPEN 2024

Pozývame Vás na 2. kolo pohárových súťaží Slovak Cheer Cup, opäť vo virtuálnej podobe. 


Virutálna súťaž v športovom cheerleadingu usporiadaná Slovak Cheer Union. Táto súťaž je otvorená pre všetky slovenské i zahraničné kluby, či už registrované v SCU alebo nie. 

PROPOZÍCIE SK

PROPOSITION EN


VIAC INFORMÁCIÍ

Any questions? Contact us. / Máte otázky? Kontaktujte nás.

cheerleading, cheer, súťaž

Čítať ďalej: Spring Cheer Open Slovakia (virtual)

 • Videní: 362

Slovak Cheer Team na prvej súťaži fantasticky

Milí športoví priatelia, nadšenci, fanúšikovia, podporovatelia, milí športovci.

Keď som v lete 2021 urobila  vážne životné rozhodnutie založiť celoštátnu športovú organizáciu zameranú na olympijský tímový šport cheerleading, mala som hlavne sny a predstavy. A, samozrejme, veľa nadšenia pre túto myšlienku.

Prešli dva roky a pár mesiacov a moje sny sa plnia. Osud mi doprial stretnúť nových zanietených a odborne zdatných ľudí, samotný šport vyvolal v deťoch obrovské nadšenie a záujem, stretla som sa s podporou mojich blízkych, ale aj úplne cudzích ľudí.

Spolu sme dokázali za krátky čas nesmierne veľa, dlhá a náročná cesta sa javí teraz ako krátka a rýchla, keby som mala vypísať všetky zastávky na nej, písala by som dlho.

Teraz je rok 2024, súťažná sezóna v športovom cheerleadingu v plnom prúde, a môjmu 'dieťatku' sa podaril husársky kúsok.

Vytvoriť štátnu reprezentáciu, skvelý SLOVAK CHEER TEAM, ktorý dokázal nemožné: pod vedením profesionálnych zahraničných tréneriek Karin Černej a Anastasie Maksimovej, pod manažérskou taktovkou našej viceprezidentky Andrey Paňko, s účinnou pomocou generálneho sekretariátu únie a asistentiek reprezentačných tréneriek sa hneď na prvom verejnom súťažnom vystúpení podarilo našim športovcom vybojovať absolútne prvenstvo na súťaži PRAGUE CHEER OPEN v sobotu 23. marca 2024. 

Som naplnená hrdosťou na všetkých, ktorých zásluhou sme tento úspech dosiahli, som naplnená vďačnosťou za cesty osudu, ktoré ma doviedli až sem a šťastím za každý okamih môjho života, ktorý poslúži na dobrú vec pre pozitívny rozvoj novej generácie športovcov na Slovensku. 

Nórsky Oslofjord na konci júna uvidí Slovak Cheer Team v plnej paráde na ECU Majstrovstvách Európy a ja verím, že všetci budete s nami. 

Veľká vďaka trénerkám (Karin, Anastasia a ich materskému klubu JNS Cheerleaders, asistentkám Lucke, Tinke, Sofiii, Linde, manažmentu Andrejke a Janke), rodičom reprezentantov, samotným členom tímu a všetkým ďalším našim známym aj neznámym podporovateľom a donorom.

S úctou,

Zuzana Niščáková

prezidentka Slovenskej Cheerleading Únie

 

 

Veselé Vianoce

Milí priatelia, štatutári športových klubov, tréneri našich členských subjektov, milí športovci!

 

Prajeme vám prenádherné vianoce a fantastický rok 2024, plný nadšenia, radosti a úspechov.

vesele-vianoceV mene Slovenskej cheerleading únie,

Ing. Zuzana Niščáková
prezidentka SCU

prezidentka Slovenskej cheerleading únie, národného športového zväzu

SCU proti dopingu

SVETOVÝ ANTIDOPINGOVÝ KÓDEX

Svetový antidopingový kódex (Kódex) je hlavnou štruktúrou antidopingového systému, ktorý stanovuje pravidlá, ktoré športovci musia dodržiavať. Cieľom Kódexu je chrániť práva čistých športovcov. Prijalo ho olympijské hnutie, ako aj športové zložky a antidopingové organizácie po celom svete. Je uznaný viac ako 170 vládami (UNESCO Dohovor proti dopingu v športe).

Svetový antidopingový kódex 2021 (svk verzia)

World antidoping code 2021 (eng verzia)

VŠETKO O DOPINGU

Čo je doping?

Doping je definovaný ako porušenie jedného alebo viacerých antidopingových pravidiel uvedených v článkoch Kódexu 2.1 až 2.11.

Podľa Kódexu je povinnosťou športovca ovládať antidopingové pravidlá a vedieť, čo znamená ich porušenie. Porušenie antidopingových pravidiel neznamená len „pozitívny test", ktorý Kódex definuje ako nepriaznivý analytický nález. Porušením antidopingových pravidiel je napríklad aj držba zakázaných látok alebo používanie zakázaných metód.

Práva a povinnosti športovca 

Športovec má isté práva a povinnosti:

 • Musí ovládať a akceptovať všetky antidopingové pravidlá.
 • Nesie zodpovednosť za všetky látky, ktoré sa dostanú do jeho tela, čiže za všetko, čo konzumuje a pije, vrátane liekov a doplnkov výživy, ktoré užíva. Základné pravidlo je, čo je v tvojom tele, za to si aj zodpovedný.
 • Musí byť dostupný pre odber vzoriek za účelom dopingovej kontroly.
 • Musí informovať zdravotnícky personál o tom, že podlieha antidopingovým pravidlám a nesmie užiť liečbu obsahujúcu zakázané látky. Taktiež berie na seba zodpovednosť, že každá podstúpená liečba nie je v rozpore s Kódexom.
 • Musí spolupracovať s antidopingovými organizáciami vyšetrujúcimi porušenia antidopingových pravidiel.

Pravidlo miesta pobytu - ADAMS

ADAMS (Anti-Doping Administration and Management System – Antidopingový správny a riadiaci systém) je internetový databázový systém vytvorený Svetovou antidopingovou agentúrou (WADA).

ADAMS - Pravidlá pre športovcov zaradených do NRTP

Umožňuje vkladanie, uchovávanie, zdieľanie a poskytovanie informácií o jednotlivých športovcoch a ich miestach pobytu, dopingových kontrolách, terapeutických výnimkách (TUE) a prípadných sankciách voči športovcom. Táto databáza uľahčuje zdieľanie informácií medzi príslušnými organizáciami, a má za cieľ podporovať účinnosť, efektívnosť a transparentnosť. Tento systém má jednoduché použitie, je dostupný vo viacerých jazykoch a prostredníctvom internetu je dostupný všade na svete 24 hodín denne počas celého roka.

ADAMS – Rýchly sprievodca pre športovcov

Hlavným cieľom informovania o mieste pobytu je uľahčiť mimosúťažné testovanie. Poskytovanie informácií o miestach pobytu umožňuje antidopingovej organizácií lokalizovať športovca pre účely neohlásenej dopingovej kontroly. Takéto testovanie je základom efektívneho antidopingového programu.

Ak je športovec upozornený, že bol zaradený do „Registra pre testovanie," znamená to, že musí poskytnúť informácie o svojom pobyte štvrťročne. Informácie zahŕňajú miesta a časy pravidelných činností a známych udalostí (miesto prespávania, tréningu, súťaže, sústredenia, práce...) a jeden 60 minútový časový interval pre každý deň, kedy musí byť športovec k dispozícii pre možné testovanie. Pravidelné činnosti športovca a 60 minútový časový interval musia byť priebežne aktualizované.

Zoznam zakázaných látok 

Zoznam zakázaných látok a metód každoročne vydáva Svetová antidopingová organizácia (WADA), pravidelne sa aktualizuje, minimálne raz ročne. Aktualizovaný nový zoznam zvyčajne nadobúda platnosť každý rok 1. januára. Zoznam sa rozdeľuje na látky, ktoré sú trvalo zakázané a na látky, ktoré sú zakázané len počas súťaže (väčšinou v rámci 24 hodín počas súťaže).

Zoznam zakázaných látok a metód 2024 (svk verzia)

Prohibited list 2024 (eng verzia)

Monitorovací program 2024 (eng verzia)

Povinnosťou každého športovca je vedieť, ktoré látky a metódy sú zakázané. 

Trvalo zakázaná látka sa nesmie užívať počas celého roka, čiže ani počas tréningu, ani počas súťaže. Napríklad anabolické steroidy sa užívajú počas tréningu a môžu mať dlhotrvajúci efekt na športový výkon alebo maskovacie látky, ktoré sa môžu použiť s cieľom zakrytia užívania iných dopingových látok.

Na druhej strane, užitie látky v období mimo súťaže, ktorá je zakázaná len počas súťaže, sa nepovažuje za porušenie antidopingových pravidiel, pokiaľ daná látka nie je prítomná v tele počas súťažnej dopingovej kontroly. Na upresnenie, mnoho látok môže ostať v tele po dlhý čas. Ak je výsledok dopingovej kontroly pozitívny na látku, ktorú športovec užil mimo súťaže (kedy nebola zakázaná), ale test súťažnej dopingovej kontroly je pozitívny (kedy je zakázaná), športovec porušil antidopingové pravidlá.

Zakázané látky sa môžu nachádzať aj v bežných liekoch, ako sú lieky proti bolesti, lieky proti prechladnutiu a chrípke. SADA preto pripravila online databázu www.zakazanelatky.sk, prostredníctvom ktorej si viete overiť, či daný liek obsahuje zakázanú látku alebo nie. Pre bližšie informácie kontaktuje SADA.

Brožúru, kde nájdete príklady povolených liekov (rozčlenené podľa jednotlivých skupín ochorení), ktoré športovec môže užívať nájdete tu: Povolené lieky

Výživové doplnky

Regulácia výživových doplnkov je vo všeobecnosti minimálna. Bežné doplnky ponúkané či už v obchodoch so zdravou výživou alebo internetových obchodoch, neobsahujú zakázané látky, ak nie sú uvedené na etikete výrobku. V posledných rokoch sa pripisuje značný počet pozitívnych testov zle označeným alebo kontaminovaným doplnkom.

SADA v spolupráci s farmáciou pripravila vzdelávací program Doplnky výživy v športe, zameraný na doplnky výživy. Hlavným zámerom je informovať o funkčnosti jednotlivých skupín výživových prepáratov z pohľadu vedy a výskumu.

Terapeutická výnimka (TUE)

https://antidoping.sk/tue/

Jeden z kľúčových princípov antidopingu je chrániť zdravie športovca.

Môže dôjsť k situácii, kedy je zo zdravotných dôvodov nevyhnutné užiť zakázanú látku alebo použiť zakázanú metódu. Podľa Kódexu je možné takúto situáciu riešiť tzv. terapeutickou výnimkou (TUE).

Na získanie TUE je potrebné splniť niekoľko kritérií, napríklad:

 • príslušná zakázaná látka/metóda je potrebná na účely liečby zdravotného stavu a športovec by utrpel vážne poškodenie zdravia, ak by mu zakázaná látka alebo metóda nebola poskytnutá;
 • jej užitie nepovedie k zvýšeniu výkonnosti po liečbe;
 • neexistuje primeraná terapeutická alternatíva.

Športovci na medzinárodnej a národnej úrovni si musia byť vedomí ďalšieho dôležitého pravidla: TUE musí byť udelená v časovom predstihu, nie retroaktívne (spätne), okrem situácií ohrozujúcich zdravie a vo výnimočných situáciách.

TUE pre športovcov na národnej úrovni udeľuje SADA. TUE pre športovcov na medzinárodnej úrovni udeľuje príslušná medzinárodná federácia. Usporiadatelia olympijských hier alebo iných významných podujatí môžu takisto udeliť TUE.

Nerátajte s tým, že TUE udelená SADA v rámci národnej úrovne bude automaticky uznaná aj na medzinárodnej úrovni. V prípade akýchkoľvek pochybností kontaktujte vašu medzinárodnú federáciu alebo usporiadateľa významného podujatia.

Testovanie, odber vzoriek a ich analýza

Keď oprávnený komisár dopingovej kontroly požiada športovca o odovzdanie vzorky, musí tak urobiť.

Každá antidopingová organizácia, ktorá spravuje konkrétneho športovca, má právomoc na odber vzorky moču alebo krvi, kedykoľvek a kdekoľvek.

Národná antidopingová agentúra má právomoc testovať športovcov,:

 • ktorí sú štátnymi príslušníkmi danej krajiny, majú trvalý pobyt v danej krajine, sú držiteľmi licencie alebo sú členmi športových zväzov (federácií, asociácií) v danej krajine, alebo
 • ktorí sú prítomní v danej krajine, kde národná antidopingová organizácia vykonáva svoju činnosť, alebo
 • ak o to požiadala medzinárodná federácia (asociácia), ktorá spravuje daného športovca.

Medzinárodné federácie majú právomoc testovať športovcov, ktorí podliehajú ich pravidlám,:

 • vrátane športovcov zúčastňujúcich sa na medzinárodných podujatiach a
 • športovcov, ktorí sú držiteľmi licencie tejto medzinárodnej federácie (asociácie), alebo sú jej priamy členovia.

Organizátor významného podujatia má právomoc testovať športovcov tohto podujatia.

Proces odberu vzorky je štandardizovaný. Pre viac informácií o odbere vzorky a vašich právach pozri https://antidoping.sk/dopingova-kontrola/

Za účelom zisťovania prítomnosti zakázanej látky vo vzorke športovca sa využívajú laboratória výlučne akreditované WADA.

Ako dlho sú vzorky uchovávané?

Vzorky moču môžu byť zmrazené, skladované a znovu otestované po dobu 10 rokov. Technológie analýzy vzoriek sa vyvíjajú, niektoré zakázané látky a metódy, ktoré nie sú v súčasnosti detekovateľné, môžu byť odhalené v budúcnosti.

Ak už boli vzorky použité pre účely odhalenia zakázaných látok, budú zbavené označenia a využité len na výskum, alebo budú zničené.

Návrat po ukončení aktívnej športovej činnosti

Ak ste patrili do registra medzinárodnej federácie alebo národného registra pre testovanie, musíte 6 mesiacov vopred zaslať písomnú žiadosť národnej antidopingovej organizácií, alebo medzinárodnej federácií. Počas týchto šiestich mesiacov budete podliehať pravidlám antidopingovej regulácie a musíte byť k dispozícií na testovanie skôr, ako sa zúčastníte súťaže.

Elearningové platformy sú určené pre športovcov, trénerov, lekárov, rodičov ale aj pre širokú verejnosť.

ADEL je vzdelávacia platforma určená pre športovcov, trénerov, lekárov či rodičov, ktorú kompletne vytvorila Svetová antidopingová agentúra. V súčasnosti je na tejto platforme dostupný kurz pre športovcov národnej úrovne aj v slovenčine.

I RUN CLEAN je vzdelávacia platforma Európskej atletiky, ktorá je okrem iných jazykov tiež preložená aj do slovenčiny.

Videá

Podcasty

Podcasty antidopingovej agentúry SR

Čítať ďalej: SCU proti dopingu

 • Videní: 668

2024 UNITY Cheer Cup

2024 UNITY Cheer Cup

Slovenská Cheerleading Únia spoločne s členským klubom UNITY academy Vás pozývajú na prvú cheerleading súťaž v Trenčíne! 


Podujatie sa koná s podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Táto pohárová súťaž je zaradená do ligy Slovak Cheer Cup.

Jedinečná príležitosť predviesť všetko, čo si Vaše tímy natrénovali a ukázať to svetu. Príležitosť otestovať svoje kvality, porovnať ich s ostatnými klubmi, a zároveň sa inšpirovať zahraničnými tímami, ktoré sa súťaže zúčastnia. Samozrejmosťou cheerleadingových súťaží sú zahraniční porotcovia.

Pozývame všetkých rodičov, starých rodičov, ale aj priateľov, známych a širokú verejnosť.

Vstupenky bude možné zakúpiť priamo na mieste.

Cheerleading je šport, pri ktorom sa nudiť zaručene nebudete!

HARMONOGRAM SÚŤAŽE

REGISTRÁCIA/ REGISTRATION

Členské kluby SCU
Nové a zahraničné subjekty/ FOREIGN COUNTRIES


KARTA SÚŤAŽE
COMPETITION CARD

Informácie pre súťažiacich

[star] [file-edit] [file-text] [lifesaver] [grid] [star] [file-edit] [grid]

Hlavný organizátor

Garant súťaže

Hlavní partneri

Predveď sa!

Pozývame všetkých športovcov cheerleadingu.

Pozývame všetky gymnastické, tanečné kluby (hip hop, jazz) a kluby mažoretiek (roztlieskavačky), aby prišli predviesť svoje súťažné vystúpenia v divízii PERFORMANCE CHEER: link na video

Propozície, podmienky účasti a všetky súvisiace dokumenty nájdete nižšie.

Súťaž začína o

Miesto konania

Športové centrum M-Šport, Trenčín, Na Ostrove 363/91105

Máte otázky? Kontaktujte nás.

cheerleading, cheer, súťaž

Čítať ďalej: 2024 UNITY Cheer Cup

 • Videní: 1278

Slovak Cheer Team 2024

Slovenský národný reprezentačný tím - SLOVAK CHEER TEAM 2024 - je výber tých najlepších cheerleaderov zo Slovenska.

30 reprezentantov, 4 dobrovoľné asistentky trénerov
pod vedením hlavných tréneriek spolu s organizačným tímom pocestuje na ICU Majstrovstvá Európy do nórskeho Oslofjordu,
kde budú bojovať v tvrdej konkurencii skúsených tímov
o miesto na európskom súťažnom poli.

Súťažiť budú v kategórii TEAM CHEER COED Youth Level 3.

Športovci prešli náročným konkurzom tzv. TRY OUTom, ktorý sa uskutočnil v dňoch 14.-15.10.2023 v priestoroch Technickej univerzity vo Zvolene. Výberová komisia, tvorená skúsenými zahraničnými trénerkami a stále aktívnymi cheerleaderkami
a viceprezidentkou SCU Andreou Paňko,
vybrali tých najlepších športovcov v z celého Slovenska.

   

Hlavné reprezentačné trénerky

Karin Černá

Certifikovaný trenér
Aktívna cheerleaderka 11 rokov
Trenérské skúsenosti 9 rokov
Členka národnej reprezentácie
Niekoľkonásobná majsterka ČR
Účasť a úspešné umiestnenia
na medzinárodných súťažiach
1. vicemajsterka Európy
1. vicemajsterka Sveta
JNS Gym Director
JNS Tumbling director

Anastasia Maksimova

Certifikovaný trenér
Aktívna cheerleaderka 12 rokov
Trenérské skúsenosti 7 rokov
Členka národnej reprezentácie
Niekoľkonásobná majsterka ČR
Účasť a úspešné umiestnenia
na medzinárodných súťažiach
2. vicemajsterka Európy
1. vicemajsterka Sveta
JNS Stunt and
Technique Director


Realizačný tím

Reprezentanti


PARTNERI

PLATINOVÝ PARTNER

ZLATÍ PARTNERI

STRIEBORNÍ PARTNERI

Zaujal vás náš reprezentačný tím alebo cheerleading vo všeobecnosti? Chcete podporiť náš šport? Kontaktujte nás na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prečo ťa baví cheerleading?

Odpovede našich reprezentantov.

Miška

Na cheerleadingu ma najviac baví  to chodenie na tréningy💪🏽a to že je vždy sranda(až taká že nás zo smiatia bolia bruchá)  🤣💕to podporovanie sa navzájom 🙏🏼 a čo ma najviac bavi ? Všetko myslím že bez kolektívu by to nikoho nebavilo 🥰 a som rada že v repre sa budeme viac zoznamovať a priateliť aj s babami ktoré sú z iných klubov 💖💖

Terka

Mne sa na cheere najviac páči to, že nás veľa učí aj v bežnom živote. Učí nás rešpektovať sa, prispôsobiť sa druhým, podporovať sa, a hlavne vytvárať si priateľstvá. Priateľstvo je veľmi dôležité. Veľa ľudí si neuvedomuje, že nie každý má priateľa. Ja mám to šťastie, že ich mám veľa. A to hlavne vďaka cheeru. Všetkých beriem ako svojich najlepších priateľov a každý jeden je pre mňa obrovským vzorom. Každému, kto nerobí cheer by som priala, aby bol v takom dokonalom kolektíve v akom som ja. Zatiaľ nebol ani jeden tréning ktorý by mi nezlepšil deň, a som si istá, že taký ani nikdy nebude. Mám pocit, že všetci tréneri a aj všetci športovci ktorí robia cheer, tvoria obrovskú cheerovskú rodinu🎀🫶🏻.
CHEER JE PROSTE ŽIVOT‼

Sofi

Cheerleading je šport ktorý ma láka chodiť na tréningy je to skvelý tímový šport a pomáha ľudom spriateliť sa....myslím si že je nekonečne veľa dôvodov prečo každy na tento šport chodí😻❤😊....a bavi ma na nom asi najviac to ze viem tam vyjadrit svoju radost k tomu sportu ☺

Oliver

Cheer je dokonaly šport❗
A baví ma na tom že možme byt všetci spolu a niečo vytvorit čo este veľa ľudi nevidelo, vždycky sa tešim na trening de zasa stretnem kamratov a navzajom sa povzbudzujeme💙👑

Juli

Cheer je úžasný šport 📣🤩človek to musí robiť, aby pochopil čo cheerleading znamená a aká je to zábava 😊 ide z neho neskutočná energia

Najviac ma baví, keď som vo vzduchu ☺🤣
Je jedno či sa nám niečo podarí alebo nie, motivuje ma to a láka ešte viac ❤
Zbožňujem na tom všetko a všetkých 

Dida

Cheer📣 je super v tom že je to sport v ktorom si vieme spolu pomôcť robíme ho spolu ako tím💪 a že vždy sa tam nájde daco dobre a je super že si vieme navzájom pomáhať a je to cele ako sport supeeer ❤❤

Zoja

Mňa na tom baví, že sme v tom všetci spolu a môžme si navzájom pomôcť a keď sa nám niečo nepodarí tak sklamanie sa delí medzi všetkých a naopak, keď niečo výde, tak sa tá radosť znásobuje ❤

Lucka

Síce cheer nerobím dlho ale myslím že ho robím dostatočne dlho na to, aby som pochopila ako doležité je sa navzajom rešpektovať. Tým že je cheerleading tímovy šport je doležíte, aby sme sa všetci navzájom podporovali, aby sme spolupracovali, aby sme sa naučili všetci spolu fungovať a každému sa vedieť prispôsobiť čo najlepšie ako to ide pretože to inak fungovať nebude.
Tento šport mi dal do života toho dosť veľa a to najhlavnejšie je, že som spoznala úžasných ľudí a kamarátov ktorí sú pre mňa ako druha rodina a som za to nesmierne vdačná. Taký kolektív ako máme medzi sebou my, by som priala fakt každému.
Pri cheere platí pravidlo… jeden za všetkých a všetci za jedného🫶🏼💋

Dado

Na cheere je uzasny kolektiv vieme sa podporit a su tam uzasny ludia milujem ze aj medzi ostatnymi klubmi mame take super kamaratstva velmi ma bavi robit pyramidy stunty a vsetko ce je s cheerom spojene velmi sa mi paci ta timova praca a to ze ked jeden daco pokazi tak to je chyba vsetkych  a reprezentaciou mame moznost sa spoznavat aj s ludmi s inych klubov😻

Sara

Cheer je skvelí šport 🩷 pri ktorom som spoznala super kamarátov 🫶🏾. Baví ma chodiť na tréningy lebo je tam vždy dobrá energia. Naučila som sa aj veľa nových vecí ✨. A navzájom sa vždy podporíme 💪🏽🩷

Tete

Mňa na cheere baví že všetci spolupracujeme a podporujeme sa navzájom. Tento šport ma extrémne silnú a dobru energiu. Páči sa mi ako sme všetci jedna veľká rodina či už sú to tréneri alebo deti. Po každom spoločnom treningu odchádzam s tým ze mi uz vtedy všetci chýbajú.🫶🏼❤ proste milujem cheer💗

Hanka

Cheer je úžasný šport!❤❤
Je to kombináciou dvoch vecí ktoré mam rada a to je akrobacia a tanec.
Je to hlavne o dôvere a rešpektovaní sa navzájom.
A o neustálom pohybe

Sofinka

CHEER je môj život
Na cheere ma najviac baví: to že sa vieme navzájom podporovať aj keď nám to práve veľmi nejde, každy z nás vie tým ostatným zlepší náladu aby sa do toho pustili znova a dokázali to💗🍀✨
Prečo ma baví CHEER?
Máme tu super kolektív a z každeho dobré prevedené ho prvku mám neopísateľnú radosť💫❤‍🔥💞💗🍀

Evka

Cheer je super. Je to kolektívny šport v ktorom som si našla veľa nových kamarátov.Inšpikoval ma k tomu aby som na sebe začala makať a zlepšovať sa. Na každý trening sa teším, že sa naučím niečo nové a stretnem sa s kamarátmi . Páči sa na tom ako sa navzájom vieme podporiť a motivovať k lepšiemu. 👏🫶🏽


Zriaďovateľ reprezentácie

Zriaďovateľom SLOVAK CHEER TEAMu je Slovenská cheerleading únia.

SCU je od septembra 2023 uznaným národným športovým zväzom pre športový cheerleading.

Združujeme všetky cheerleadingové tímy na celom Slovensku a sme súčasťou projektu MODULY Ministerstva školstva, ktorého cieľom je skvalitniť hodiny telesnej a športovej výchovy.

Zároveň sme členom medzinárodných cheerleading únií European Cheer Union a International Cheer Union.

Čítať ďalej: Slovak Cheer Team 2024

 • Videní: 2312

2024 Donau Cheer Open

DONAU CHEER OPEN 2024

Pozývame Vás na prvú cheerleading súťaž v Bratislave! 


Medzinárodná súťaž v športovom cheerleadingu usporiadaná Slovak Cheer Union zaradená do European Cheer League. Súťaž je určená pre všetky kluby, či už registrované v SCU alebo nie. 

HARMONOGRAM SÚŤAŽE/SCHEDULE

VÝSLEDKOVÁ LISTINA/FINAL RESULTS

ZÁZNAM ZO SÚŤAŽE/LIVESTREAM 


Informácie pre súťažiacich

[star] [file-edit] [file-text] [lifesaver] [grid] [star]

Hlavný organizátor

Kto je SCU

SCU je Slovenská cheerleading únia je mladá športová organizácia s jasnou ambíciou stať sa národným športovým zväzom už v nasledujúcom roku. 

Víziou SCU je podpora a rozvoj športu detí a mládeže, ochrana integrity športu a podpora zdravého spôsobu života a rozvoj cheerleadingu ako školského športu.

SCU vykonáva výlučnú pôsobnosť pre organizovaný športový cheerleading na území Slovneskej republiky. Je členom medzinárodnej športovej organizácie European Cheer Union a International Cheer Union.

Cieľom SCU je dostať športový cheerleading do všetkých regiónov Slovenska, pretože je to šport pre všetky deti. Športový cheerleading je od roku 2021 olympijský šport, ktorý však vo svete má za sebou viac ako 100 ročnú históriu. 

SCU tvorí už 11 registrovaných klubov a viacero zatiaľ neregistrovaných klubov z celého Slovenska, spolu viac ako 300 športovcov, ktorí sa aktívne podieľajú na reprezentácii republiky aj na zahraničných súťažiach. 

Spolurganizátori

Hlavní partneri

Predveď sa!

Pozývame všetkých športovcov cheerleadingu.

Pozývame všetky gymnastické, tanečné kluby (hip hop, jazz) a kluby mažoretiek (roztlieskavačky), aby prišli predviesť svoje súťažné vystúpenia v divízii PERFORMANCE CHEER: link na video

Propozície, podmienky účasti a všetky súvisiace dokumenty nájdete nižšie.

Súťaž začína o

Miesto konania

Športová hala, Junácka 3494/8, 831 04 Bratislava

 • 48.5659,19.1354

  Hala

Máte otázky? Kontaktujte nás.

cheerleading, cheer, súťaž

Čítať ďalej: 2024 Donau Cheer Open

 • Videní: 6117

SCU je národný športový zväz

Milí priatelia, štatutári športových klubov, tréneri našich členských subjektov, milí športovci!

S obrovským potešením a dojatím vás chceme touto cestou informovať,
že dňa 26.9.2023 sa
Slovenská cheerleading únia stala oficiálnou štátom podporovanou športovou organizáciou so statusom:

SLOVENSKÁ CHEERLEADING ÚNIA
NÁRODNÝ ŠPORTOVÝ ZVÄZ

nsz
Tento veľký úspech a míľnik na našej ceste za rozvojom športového cheerleadingu na Slovensku sa nám podaril po viac ako dvojročnej usilovnej práci a obetavej osobnej zainteresovanosti mnohých ľudí, s pomocou nemalých súkromných finančných prostriedkov vedenia únie, nekonečných hodín obetavej práce bez nároku na odmenu spoluzakladateľov únie a jej podporovateľov od momentu vzniku myšlienky na jej založenie a samozrejme aj dôvery všetkých vás, našich členov.

Nesmierne si vážime práve tú dôveru z vašej strany, ktorú ste od začiatku prejavili účasťou na súťažiach, edukačných aktivitách, propagovaní únie a zviditeľňovaní nášho športu.

Jedno veľké ďakujem nevyjadrí všetko, ale je absolútne jednoznačným vyjadrením úspechu nášho spoločného snaženia.

Úplne kľudne sa chváľte všade tým, kam patríte a ako ste k tomuto úspechu SCU prispeli. Buďte na seba hrdí a pokračujte ďalej v nasadenom tempe. Sme spolu
v jednom slovenskom cheerleadingovom teame.

A ideme ďalej. Sme olympijským športom, a to je zaväzujúce.

Plníme si sny a plníme sny našich detí - športovcov.

LET'S GO SLOVAKIA

Obrovská gratulácia a obrovské ďakujem.

Ing. Zuzana Niščáková

prezidentka Slovenskej cheerleading únie, národného športového zväzu