Aktuality - SCU.sk

SCU na ICU Worlds

Tretí aprílový týždeň v Orlande na Floride už tradične patrí oslave cheerleadingu - olympijského tímového športu. 
Obrovský športový komplex ESPN Sport Center obklopený všetkými možnými zábavnými parkami DISNEY WORLDS hostí skoro desať dní športovcov z celého sveta, ktorých tento šport uchvátil. Všade je vidieť skupinky dievčat a chlapcov oblečených do súťažných uniforiem v národných farbách, z každej strany počuť hudbu a vidieť vyletovať do vzduchu dievčatá pri atraktívnych stavaných a vyhadzovaných prvkoch.
Úsmev a dobrá nálada, podpora súperov, uznanie za ich výkon, obdiv a vzhliadanie ku tým najlepším na svete, batohy ovešané mašľami a medailami, exchange party drobných darčekov pre šťastie, ktoré si medzi sebou vymieňajú športovci z celého sveta.  Viac ako 4000 športovcov z vyše 50-tich krajín. 
Atmosféra, ktorá sa ťažko dá opísať slovami, kto nezažije, neuverí. Kto zažil raz, nedokáže vydržať o rok ostať doma. 
 
Slovensko sa do tejto úžasnej rodiny narodilo dva roky dozadu a rastie s jej podporou ako z vody. Naše úspechy v rozvoji cheerleadingu na Slovensku boli ocenené aj počas svetového kongresu ICU - Slovenská cheerleading únia sa stala v roku 2023 NÁRODNÝM ŠPORTOVÝM ZVÄZOM - z bežného občianskeho združenia sa stala ministerstvom uznanou športovou celoštátnou  organizáciou. Cenu, ktorú za tento úspech dostala Slovenská cheerleading únia, prevzala v Orlande z rúk generálneho sekretára ICU Zuzana Niščáková - prezidentka SCU, zhmotňuje všetky sny a ciele stanovené na začiatku našej cheer cesty na Slovensku. 
Je pre nás odmenou za prvé roky činnosti, ale aj záväzkom pre budúcnosť. 
 
Dakujem všetkým, ktorí sú nám akoukoľvek formou nápomocní, našim trénerom, štatutárom členských klubov, všetkým športovcom a ich rodičom a samozrejme veľká vďaka patrí aj celému výkonnému výboru a generálnej sekretárke SCU a ďalším našim partnerom a spolupracovníkom. 
 
Plníme sny všetkým deťom, ktoré snívajú o dosiahnutí najvyššieho cieľa každého športovca - reprezentovať svoju krajinu pod piatimi - Olympijskými kruhmi.