Aktuality - SCU.sk

Návšteva u primátora vo Zvolene

Jedna z prvých návštev nášho zlatého tímu smerovala k primátorovi mesta Zvolen, ktoré je sídlom Slovenskej cheerleading únie.

Primátor Vladimír Maňka si so záujmom pozrel víťazné súťažné vystúpenie reprezentantov, úprimne im zagratuloval a poďakoval za skvelú reprezentáciu.

Slovak Cheer Team uspel v konkurencii 7 súťažných vystúpení svojej kategórie a športovci sa zaslúžene postavili na najvyšší stupienok pódia. Na ICU Majstrovstvách Európy 2024 v športovom cheerleadingu, ktoré sa uskutočnili v dňoch 28.-30.6.2024 v nórskom Oslofjord Convention Centre, súťažilo celkom 195 tímov z 23 krajín Európy. Celkovo sa súťaže zúčastnilo 3361 športovcov. Slovak Cheer Team získal titul majstra v kategórii TEAM CHEER COED Youth Level 3. Zlaté medaily získali naši reprezentanti suverénnym vystúpením hodnoteným s takmer 10 bodovým náskokom pred druhým miestom. 

 

Cheerleading je od roku 2021 olympijským športom a slovenský reprezentačný tím predvedie svoje vystúpenie na Olympijskom festivale 27.7.2024 popoludní na bratislavskej Kuchajde.

Kontakt pre médiá

Andrea Paňko
manažérka SLOVAK CHEER TEAMu a 1. viceprezidentka SCU
tlf: +421 907 311 988, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., www.scu.sk