aktuality

SCU na ICU Worlds

Tretí aprílový týždeň v Orlande na Floride už tradične patrí oslave cheerleadingu - olympijského tímového športu. 
Obrovský športový komplex ESPN Sport Center obklopený všetkými možnými zábavnými parkami DISNEY WORLDS hostí skoro desať dní športovcov z celého sveta, ktorých tento šport uchvátil. Všade je vidieť skupinky dievčat a chlapcov oblečených do súťažných uniforiem v národných farbách, z každej strany počuť hudbu a vidieť vyletovať do vzduchu dievčatá pri atraktívnych stavaných a vyhadzovaných prvkoch.
Úsmev a dobrá nálada, podpora súperov, uznanie za ich výkon, obdiv a vzhliadanie ku tým najlepším na svete, batohy ovešané mašľami a medailami, exchange party drobných darčekov pre šťastie, ktoré si medzi sebou vymieňajú športovci z celého sveta.  Viac ako 4000 športovcov z vyše 50-tich krajín. 
Atmosféra, ktorá sa ťažko dá opísať slovami, kto nezažije, neuverí. Kto zažil raz, nedokáže vydržať o rok ostať doma. 
 
Slovensko sa do tejto úžasnej rodiny narodilo dva roky dozadu a rastie s jej podporou ako z vody. Naše úspechy v rozvoji cheerleadingu na Slovensku boli ocenené aj počas svetového kongresu ICU - Slovenská cheerleading únia sa stala v roku 2023 NÁRODNÝM ŠPORTOVÝM ZVÄZOM - z bežného občianskeho združenia sa stala ministerstvom uznanou športovou celoštátnou  organizáciou. Cenu, ktorú za tento úspech dostala Slovenská cheerleading únia, prevzala v Orlande z rúk generálneho sekretára ICU Zuzana Niščáková - prezidentka SCU, zhmotňuje všetky sny a ciele stanovené na začiatku našej cheer cesty na Slovensku. 
Je pre nás odmenou za prvé roky činnosti, ale aj záväzkom pre budúcnosť. 
 
Dakujem všetkým, ktorí sú nám akoukoľvek formou nápomocní, našim trénerom, štatutárom členských klubov, všetkým športovcom a ich rodičom a samozrejme veľká vďaka patrí aj celému výkonnému výboru a generálnej sekretárke SCU a ďalším našim partnerom a spolupracovníkom. 
 
Plníme sny všetkým deťom, ktoré snívajú o dosiahnutí najvyššieho cieľa každého športovca - reprezentovať svoju krajinu pod piatimi - Olympijskými kruhmi.
 

cheerleading, slovenská cheerleading únia, cheer, majstrovstvasveta, olympijskysport

  • Videní: 115

Máš talent? Využi moment. Ukáž sa!

Nadácia SOŠV opäť podporí mladých športovcov, jeden z nich pocestuje aj na OH 2024

 

„Máš talent? Využi moment. Ukáž sa!“ Nadácia Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) opäť pomáha športovcom do 18 rokov na ceste za splnením ich snov. Grantový program Ukáž sa! je tento rok ešte výnimočnejší. Jeden zo zapojených žiadateľov pocestuje na olympijské hry v Paríži, na ktorých sa môže stretnúť aj s ambasádorkou 9. ročníka, vodnou slalomárkou Zuzanou Paňkovou.

 

V predchádzajúcich ôsmich ročníkoch projektu Ukáž sa! získali od Nadácie SOŠV podporu traja športovci, ktorí si už vybojovali miestenku na Hry XXXIII. olympiády. Teraz sa o financie môžu uchádzať ďalší jednotlivci či kolektívy, ktorí si chcú splniť svoj sen, potrebujú podporu a raz sa možno dostanú aj na olympijské hry rovnako ako Zuzana Paňková, Viktória Forster či Robert Kubin. O grant sa v roku 2019 uchádzala aj cyklistka Nora Jenčušová, ktorá tiež nebude chýbať v Paríži.

Nadácia SOŠV v projekte Ukáž sa! podporuje predovšetkým športovcov zo sociálne znevýhodneného prostredia či zástupcov športov, ktoré sú finančne náročné. Pomocou financií im pomôže zabezpečiť vhodnejšie tréningové prostredie, kvalitnejší výstroj či zaplatiť sústredenie alebo prípravu. Možností je veľa. Pre jednotlivcov a športové kolektívy je vyčlenená sumu 35-tisíc eur.

Po hokejistovi Jurajovi Slafkovskom vyzýva mladých športovcov, aby ukázali svoj talent Zuzana Paňková. Výber Košičanky nie je náhodný, sama bola v minulosti členkou grantových projektov Nadácie SOŠV Ukáž sa! a Juniorský olympijský tím. Teraz ona motivuje mladých športovcov, aby sa uchádzali o zaujímavé finančné granty.

„Opäť som si pozrela video, ktorým som sa prihlásila do projektu Ukáž sa! Videla som malé dievčatko, ktoré snívalo, že pôjde jedného dňa na OH. A teraz sa jej ten sen splní. V duchu som to malé ja objala a povedala som mu, že to dokázalo. Keby to dievčatko nepracovalo na sebe tak, ako pracovalo, dnes by som nebola v olympijskej nominácii,“ uviedla Zuzana Paňková.

Správna rada Nadácie SOŠV bude pri výbere finalistov Ukáž sa! prihliadať najmä na sociálny aspekt žiadateľov a ich športové sny, ktoré uchádzači vyrozprávajú v prihlasovacom formulári. Finančnú podporu získajú predovšetkým tí športovci, ktorí majú sťažené sociálne podmienky, alebo nemajú dostatok financií na rozvoj svojej športovej kariéry. O grant môžu požiadať individuálni športovci i celé kolektívy.

„Cez projekt Ukáž sa! každoročne podporujeme desiatky mladých športovcov, ktorí majú svoje sny. Doteraz sme rozdelili už takmer 400-tisíc eur. Tešíme sa, že traja podporení športovci z nášho grantového programu Ukáž sa! sa dostali na olympijské hry do Paríža. Pamätám si na príbeh Nory Jenčušovej, ktorá síce napokon nedostala od Nadácie podporu, ale aj ona si práve splní sen o účasti na olympijských hrách. Veríme, že cez projekt Ukáž sa! pomôžeme ďalším budúcim reprezentantom Slovenska,“ povedal predseda správnej rady Nadácie SOŠV Dušan Guláš.

Mladé talenty a kolektívy môžu požiadať o grant do 12. mája prostredníctvom webu SOŠV www.olympic.sk/ukazsa.

Tento rok je grantový program ešte atraktívnejší. Jeden z prihlásených žiadateľov o grant získa na základe výberu správnej rady Nadácie SOŠV aj cestu spolu so svojím rodičom na olympijské hry do Paríža, kde možno uvidí aj priamo v akcii ambasádorku projektu Zuzanu Paňkovú.

Všetky potrebné informácie o podmienkach účasti, prihlasovacom procese a podrobnejších pravidlách projektu „Ukáž sa!“ sú dostupné na webovej stránke www.olympic.sk/ukazsa.

 

ukazsa, mastalent, talent, grant, vyzva

  • Videní: 353

2024 UNITY Cheer Cup

2024 UNITY Cheer Cup

Slovenská Cheerleading Únia spoločne s členským klubom UNITY academy Vás pozývajú na prvú cheerleading súťaž v Trenčíne! 


Podujatie sa koná s podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Táto pohárová súťaž je zaradená do ligy Slovak Cheer Cup.

Jedinečná príležitosť predviesť všetko, čo si Vaše tímy natrénovali a ukázať to svetu. Príležitosť otestovať svoje kvality, porovnať ich s ostatnými klubmi, a zároveň sa inšpirovať zahraničnými tímami, ktoré sa súťaže zúčastnia. Samozrejmosťou cheerleadingových súťaží sú zahraniční porotcovia.

Pozývame všetkých rodičov, starých rodičov, ale aj priateľov, známych a širokú verejnosť.

Vstupenky bude možné zakúpiť priamo na mieste.

Cheerleading je šport, pri ktorom sa nudiť zaručene nebudete!

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

HARMONOGRAM SÚŤAŽE

REGISTRÁCIA/ REGISTRATION

Členské kluby SCU
Nové a zahraničné subjekty/ FOREIGN COUNTRIES


KARTA SÚŤAŽE
COMPETITION CARD

Informácie pre súťažiacich

[star] [file-edit] [file-text] [lifesaver] [grid] [star] [file-edit] [grid]

Hlavný organizátor

Garant súťaže

Hlavní partneri

Predveď sa!

Pozývame všetkých športovcov cheerleadingu.

Pozývame všetky gymnastické, tanečné kluby (hip hop, jazz) a kluby mažoretiek (roztlieskavačky), aby prišli predviesť svoje súťažné vystúpenia v divízii PERFORMANCE CHEER: link na video

Propozície, podmienky účasti a všetky súvisiace dokumenty nájdete nižšie.

Súťaž začína o

Miesto konania

Športové centrum M-Šport, Trenčín, Na Ostrove 363/91105

Máte otázky? Kontaktujte nás.

cheerleading, cheer, súťaž

Čítať ďalej: 2024 UNITY Cheer Cup

  • Videní: 1534

Slovak Cheer Team na prvej súťaži fantasticky

Milí športoví priatelia, nadšenci, fanúšikovia, podporovatelia, milí športovci.

Keď som v lete 2021 urobila  vážne životné rozhodnutie založiť celoštátnu športovú organizáciu zameranú na olympijský tímový šport cheerleading, mala som hlavne sny a predstavy. A, samozrejme, veľa nadšenia pre túto myšlienku.

Prešli dva roky a pár mesiacov a moje sny sa plnia. Osud mi doprial stretnúť nových zanietených a odborne zdatných ľudí, samotný šport vyvolal v deťoch obrovské nadšenie a záujem, stretla som sa s podporou mojich blízkych, ale aj úplne cudzích ľudí.

Spolu sme dokázali za krátky čas nesmierne veľa, dlhá a náročná cesta sa javí teraz ako krátka a rýchla, keby som mala vypísať všetky zastávky na nej, písala by som dlho.

Teraz je rok 2024, súťažná sezóna v športovom cheerleadingu v plnom prúde, a môjmu 'dieťatku' sa podaril husársky kúsok.

Vytvoriť štátnu reprezentáciu, skvelý SLOVAK CHEER TEAM, ktorý dokázal nemožné: pod vedením profesionálnych zahraničných tréneriek Karin Černej a Anastasie Maksimovej, pod manažérskou taktovkou našej viceprezidentky Andrey Paňko, s účinnou pomocou generálneho sekretariátu únie a asistentiek reprezentačných tréneriek sa hneď na prvom verejnom súťažnom vystúpení podarilo našim športovcom vybojovať absolútne prvenstvo na súťaži PRAGUE CHEER OPEN v sobotu 23. marca 2024. 

Som naplnená hrdosťou na všetkých, ktorých zásluhou sme tento úspech dosiahli, som naplnená vďačnosťou za cesty osudu, ktoré ma doviedli až sem a šťastím za každý okamih môjho života, ktorý poslúži na dobrú vec pre pozitívny rozvoj novej generácie športovcov na Slovensku. 

Nórsky Oslofjord na konci júna uvidí Slovak Cheer Team v plnej paráde na ECU Majstrovstvách Európy a ja verím, že všetci budete s nami. 

Veľká vďaka trénerkám (Karin, Anastasia a ich materskému klubu JNS Cheerleaders, asistentkám Lucke, Tinke, Sofiii, Linde, manažmentu Andrejke a Janke), rodičom reprezentantov, samotným členom tímu a všetkým ďalším našim známym aj neznámym podporovateľom a donorom.

S úctou,

Zuzana Niščáková

prezidentka Slovenskej Cheerleading Únie

 

 

cheerleading, slovenská cheerleading únia, cheer, pre všetky deti, pre deti, tréning, 2023, pre mládež, zvolen, 2024, zakladné školy, moduly, aktivnaskola, skolskysport, skolskyrok, aktívna škola

  • Videní: 282

2024 Donau Cheer Open

DONAU CHEER OPEN 2024

Pozývame Vás na prvú cheerleading súťaž v Bratislave! 


Medzinárodná súťaž v športovom cheerleadingu usporiadaná Slovak Cheer Union zaradená do European Cheer League. Súťaž je určená pre všetky kluby, či už registrované v SCU alebo nie. 

HARMONOGRAM SÚŤAŽE/SCHEDULE

VÝSLEDKOVÁ LISTINA/FINAL RESULTS

ZÁZNAM ZO SÚŤAŽE/LIVESTREAM 


Informácie pre súťažiacich

[star] [file-edit] [file-text] [lifesaver] [grid] [star]

Hlavný organizátor

Kto je SCU

SCU je Slovenská cheerleading únia je mladá športová organizácia s jasnou ambíciou stať sa národným športovým zväzom už v nasledujúcom roku. 

Víziou SCU je podpora a rozvoj športu detí a mládeže, ochrana integrity športu a podpora zdravého spôsobu života a rozvoj cheerleadingu ako školského športu.

SCU vykonáva výlučnú pôsobnosť pre organizovaný športový cheerleading na území Slovneskej republiky. Je členom medzinárodnej športovej organizácie European Cheer Union a International Cheer Union.

Cieľom SCU je dostať športový cheerleading do všetkých regiónov Slovenska, pretože je to šport pre všetky deti. Športový cheerleading je od roku 2021 olympijský šport, ktorý však vo svete má za sebou viac ako 100 ročnú históriu. 

SCU tvorí už 11 registrovaných klubov a viacero zatiaľ neregistrovaných klubov z celého Slovenska, spolu viac ako 300 športovcov, ktorí sa aktívne podieľajú na reprezentácii republiky aj na zahraničných súťažiach. 

Spolurganizátori

Hlavní partneri

Predveď sa!

Pozývame všetkých športovcov cheerleadingu.

Pozývame všetky gymnastické, tanečné kluby (hip hop, jazz) a kluby mažoretiek (roztlieskavačky), aby prišli predviesť svoje súťažné vystúpenia v divízii PERFORMANCE CHEER: link na video

Propozície, podmienky účasti a všetky súvisiace dokumenty nájdete nižšie.

Súťaž začína o

Miesto konania

Športová hala, Junácka 3494/8, 831 04 Bratislava

  • 48.5659,19.1354

    Hala

Máte otázky? Kontaktujte nás.

cheerleading, cheer, súťaž

Čítať ďalej: 2024 Donau Cheer Open

  • Videní: 6420

Spring Cheer Open Slovakia (virtual)

SPRING CHEER OPEN 2024

Pozývame Vás na 2. kolo pohárových súťaží Slovak Cheer Cup, opäť vo virtuálnej podobe. 


Virutálna súťaž v športovom cheerleadingu usporiadaná Slovak Cheer Union. Táto súťaž je otvorená pre všetky slovenské i zahraničné kluby, či už registrované v SCU alebo nie. 

PROPOZÍCIE SK

PROPOSITION EN


VIAC INFORMÁCIÍ

Any questions? Contact us. / Máte otázky? Kontaktujte nás.

cheerleading, cheer, súťaž

Čítať ďalej: Spring Cheer Open Slovakia (virtual)

  • Videní: 388